برزگر جالب ترینها سه شنبه 19 بهمن 1395 - 08:30 کد خبر: 3208

گران ترین غذاهای دنیا

درک مردم از غذاهای گران متفاوت است. برای بعضی ها غذای گران یعنی سالمون قرمز و برای بعضی ها یعنی قارچ دنبلان یا ترافل. بعضی غذاها قیمتی دارند که هرگز تصورش را هم نمی توانید در ذهن داشته باشید.

درک مردم از غذاهای گران متفاوت است. برای بعضی ها غذای گران یعنی سالمون قرمز و برای بعضی ها یعنی قارچ دنبلان یا ترافل. بعضی غذاها قیمتی دارند که هرگز تصورش را هم نمی توانید در ذهن داشته باشید.

بدونیم ۱۰ غذای گران قیمت دنیا را در اینجا معرفی کرده است.

قارچ ماتسوتاکه

این قارچ ها بسیار کمیاب هستند و قیمت هر کیلو بیشتر از ۶۰۰ دلار می باشد. قارچ ماتسوتاکه بومی ژاپن می باشد اما در چندین کشور آسیایی دیگر نیز پرورش داده می شوند. مقدار این قارچ ها به دلیل تاثیر حشرات و درختان مهاجمی که به سمت مناطق سایه داری که قارچ ها رشد می کنند هجوم آورده اند رو به کاهش است. از آن جا که هیچ راهی برای کشت این قارچ ها وجود ندارد ممکن است در آینده ای نه چندان دور کاملا ناپدید شوند.

قهوه کوپی لواک

این قهوه به مقادیر صنعتی در اندونزی، فیلیپین و جنوب هند تولید می شود. کوپی لواک گران ترین قهوه در دنیا محسوب می شود و قیمت هر کیلو قهوه کوپی لواک بین ۲۵۰ الی ۱۲۰۰ دلار است. شهرت این قهوه به دلیل روش خاص تولیدش است که از دانه های قهوه موجود در مدفوع حیوانی از خانواده زبادیان تولید می شود.

خاویار مروارید سفید آلبینو

هر کیلوگرم از این خاویار ۹۱۰۰ دلار می باشد. ماهی خاویار آلبینو نوعی ماهی بزرگ است که در دریای خزر زندگی می کند. این نوع خاویار بسیار گران قیمت و کمیاب است زیرا ماهی آلبینو به ندرت و تنها در سن ۱۰۰ سالگی تخم گذاری می کند.

سوپ لانه پرستو

لانه این پرستوها با بزاق خودشان و بدون هیچ ماده خارجی ساخته می شود. بنابراین چینی ها از آن در آشپزی هایشان استفاده می کنند. و اما دلیل گران قیمت بودن این غذا چیست؟ جمع آوری لانه های پرستو کاری بسیار دشوار و خطرناک است زیرا پرستوها لانه های شان را در بالای صخره ها می سازند که خطر سقوط بسیار زیاد است. قیمت هر کیلو لانه آشیانه ۳۰۰۰ دلار است.

زعفران

قیمت هر کیلو زعفران از ۴۰۰ دلار شروع می شود تا ۱۰۰۰ دلار. زیرا گل زعفران تنها به مدت ۷ روز در فصل پاییز رشد می کند. زعفران با دست جمع آوری می شود و برای هر کیلو زعفران باید ۳۰۰ هزار گل زعفران لازم است.

قارچ دنبلان سفید

قیمت بالای این قارچ ها به دلیل موقعیت مکانی خاصی است که برای رشدشان لازم است. و همچنین روش خاص جمع آوری و نگهداری آن ها و طعم و عطر بی نظیرش می باشد. در اروپا هر کیلو قارچ سفید ۲۱۰۰ دلار می باشد.

مرغ سیاه ایام سمانی

مرغ ایام سمانی در اندونزی پروش می یابد. اما به دلیل خطر انتشار آنفلوآنزای مرغی به کشورهای دیگر صادر نمی شود. این گونه مرغ به قدری نادر است که قیمت یک جوجه در اندونزی ۲۰۰ دلار است و بیرون از کشور هزاران دلار می ارزد.البته در مالزی قیمت این مرغ زیاد هم بالاتر از مرغ های معمولی نیست.

استیک Wagyu ژاپنی

این نوع استیک از گوشت گاو ژاپنی تولید می شود و از گران ترین خوراک های دنیا محسوب می شود. قیمت هر کیلو گوشت Wagyu 450 دلار می باشد.

گوشت خوک ایبری

این غذا که در اسپانیا تولید می شود گران ترین گوشت دنیا به حساب می آید. خوک های ایبری با میوه درختان بلوط تغذیه می شوند و زمین وسیعی برای چراندن آن ها در نظر گرفته می شود. قیمت هر کیلوگرم گوشت خوک ایبری ۳۹۲ دلار است.

پنیر گوزن

یکی از گران قیمت ترین پنیرهای دنیا پنیر گوزن است که تنها در یک مکان تولید می شود. تنها یک مزرعه گوزن در سودان وجود دارد و برای تولید این پنیر از شیر گوزن استفاده می شود. رنگ این پنیر سفید است و ظاهری شبیه به پنیر فتا دارد و در مقادیر بسیار کمی تولید می شود.

مطالب مرتبط