امیری اخبار ورزشی سه شنبه 19 بهمن 1395 - 18:16 کد خبر: 3243

فکری: پیروزی در دربی اعتمادبه نفس می خواهد

محمود فکری سرمربی تیم نفت م. سلیمان می گوید که در دربی پایتخت هر تیمی انگیزه و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد، برنده از زمین بیرون خواهد آمد.

به گزارش "ورزش سه"، محمود فکری بازیکن سابق استقلال پس از پشت سر گذاشتن یک نیم فصل موفق در تیم نساجی در نهایت با ادامه مشکلات مالی و تشکیلاتی این تیم از سمت خود استعفا کرد و پس از چند هفته دوری از فوتبال، این بار در مسجد سلیمان هدایت تیم نفت این شهر را در دست گرفته است. فکری در دوبازی که به عنوان سرمربی در این تیم فعالیت کرده، توانسته دو تساوی یک بر یک را مقابل مس رفسنجان و استقلال اهواز کسب کند. نفت م سلیمان در پایان هفته بیت و سوم با یک بازی کمتر و 21 امتیاز رتبه چهاردهم جدول را در اختیار دارد. 


فکری در گفتگو با "ورزش سه" در مورد شرایط تیم نفت مسجد سلیمان و همچنین دو دیدار حساس استقلال مقابل السد و پرسپولیس صحبت کرده است.


می توانستیم نتایج بهتری بگیریم


نتایج که در مجموع بد نبود است؛ البته اگر اشتباهات داوری نبود، می توانست بهتر از این هم باشد. ما هم بازی مس رفسنجان این اتفاق برایمان افتاد و یک پنالتی صددرصد را داور برایمان نگرفت و هم روی گلی که خوردیم و گلی که زدیم آفساید گرفته شد؛ اگر داوری اشتباه کرده باشد کاملا اشتباهات روی نتیجه تاثیرگذار بوده است. در کل می تونستیم در این دو بازی نتایج بهتری بگیریم که نشد.


هر چه از بچه ها خواسته بودیم در مقابل استقلال انجام دادند


استقلال اهواز انگیزه خوبی جلوی ما داشت با توجه به اینکه دو تیم برای یک استان بودند. البته آنها در بازی‌های گذشته هم خیلی بد بازی نکرده‌اند ولی به هر حال شرایطی پیش آمده که نتوانستند مثل مسجدسلیمان خوب نتیجه بگیرند. در این بازی برنامه‌هایمان را بازیکنان پیاده کردند و هر چه از بچه‌ها خواسته بودیم از جمله حفظ در نظم تیمی را که این کار را کردند. درصد مالکیت ما خیلی خوب بود و موقعیت‌های گل‌مان به نسبت آنها بیشتر بود و این‌ها نشان دهنده این است که تیم رو به  پیشرفت است و می توانند با توجه به فائق آمدن بر مشکلات روحی بازی های آینده را پیروز بیرون بیاییم.


بازی ما با پارس جنوبی جم در تعیین قهرمانی نقش دارد


در نیم فصل یکسری تیم ها برای صعود و یکسری برای فرار از سقوط می‌جنگند؛ آنها که بالانشین‌اند برای صعود تلاش می کنند و آنهایی که پایین جدول هستند تلاش می کنند از پایین جدول فاصله بگیرند. در کل کار برای هر دو گروه سخت می‌شود. پارس جم هم جزو تیم‌هایی است که مدعی صعود است و به هر حال هم کادرفنی و هم بازیکنان بسیار خوبی دارد. آنها با در خانه بازی می‌کنند و به قصد پیروزی مقابل ما حاضر می‌شوند. فکر می کنم اگر در این بازی اشتباهات داوری نباشد ما بتوانیم امتیاز کسب کنیم و بچه های ما این توانایی را دارند که آنها را شکست دهند. امیدواریم اتفاق غیرفوتبالی در این بازی رخ ندهد و حق تیمی ضایع نشود. تیم پارس جم با  این برد می‌تواند فاصله اش را با صدر جدول کم کند و شاید این 3 امتیاز یا حتی یک امتیاز این بازی آنها را قهرمان کند و شاید هم امتیازات این بازی ما را نجات دهد. ان‎شاءالله یک بازی خوبی از آب دربیاید و اشتباهات داوری بار دیگر ما را از کسب یک پیروزی دور نکند.


امیدوارم بتوانیم نفت  را حفظ کنیم


نفت‌مسجدسلیمان تشکیلات خوبی دارد و تا اندازه ای که شناخت روی آنها پیدا کرده‌ام مدیریت خوبی دارد. آقایان ناصری و یزدی مدیران مجموعه شرکت نفت و باشگاه سعی در کمک به تیم دارند تا مشکلات را به حداقل برسانند و حمایت های خوبی را از ما داشته‌‌اند که بابت این حمایت از آنها تشکر ویژه‌ای دارم. آنها خیلی به نفت‌مسجدسلیمان و نتایجی که می‌گیرد علاقمند و حساس هستند؛ آنها برای رفع هر مشکل خیلی حمایت‌های خوبی از تیم داشته‌اند، امیدوارم بعد از این حمایت‌ها مشکلات کاهش یابد و به امید خدا و تلاش جمعی این تیم در لیگ یک ماندنی شود. 


امیدوارم موفقیت مربی های استقلالی ادامه پیدا کند


از اینکه سرمربی‌های آبی‌پوش در لیگ دسته اول موفق بوده‌اند، جای خوشحالی دارد. ان‎شاءالله این موفقیت ها تداوم داشته باشد و تعداد زیادی از مربیان استقلالی در کارشان موفق باشند حالا چه در لیگ‌برتر و چه لیگ یک. 


نتیجه بازی با السد در دربی تاثیرگذار است


بازی السد استقلال خیلی مهم است و می تواند روی دربی تاثیرگذار باشد و اگر بتوانند این بازی را برنده بیرون بیایند از نظر روحی تاثیر بسزایی خواهد داشت. 


در دربی یک دفعه ورق برمی گردد

 

دربی حساسیت ها و شرایط خاص خودش را دارد و به دلیل فشار و حساسیت زیاد خیلی از بازیکنان نمی توانند توانایی خودشان را در این بازی به نمایش بگذارند و یک دفعه می بینید ورق برمی‌گردد. البته انگیزه بازیکنان دو تیم خیلی در این بازی مهم است، هرچقدر بازیکنان با انگیزه و اعتماد به نفس بهتر وارد میدان شوند مطمئنا می توانند کاری کنند که تیمشان برنده بیرون بیاید. حالا باید دید چه اتفاقی در این بازی می افتد.

مطالب مرتبط