امیری اخبار ورزشی چهارشنبه 20 بهمن 1395 - 18:38 کد خبر: 3263

ذوب آهن بهترین، استقلال با ثبات ترین

4 تیم ایرانی در حالی به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا رسیده اند که در این میان استقلال برای بار هشتم،پرسپولیس ششم وذوب آهن برای بار چهارم به این مسابقات می روند .

به گزارش "ورزش سه"، استقلال در این میان با انجام 49 بازی بالاتراز 3 تیم دیگر است و ذوب آهن با 33 وپرسپولیس با 29 بازی در رده های بعدی قرار دارند .البته اگر استقلال در بین نمایندگان ایرانی بیشترین بازی را کرده اما ذوب آهن بهترین عملکرد را داشته است .


*عملکرد ذوب آهن نه تنها بین 4 نماینده ایران از همه بهتر است که ذوب آهن بهترین نتیجه ایرانی ها را بین تیم های حاضر وغایب از جمله سپاهان ثبت کرده است .ذوبی ها در 4 دوره گذشته حضورشان ،در 33 بازی 18 برد 9 مساوی و6 باخت داشته اند .39 گل زده و25 گل خورده حاصل کار ذوب آهنی است که 63 امتیاز در کار نامه اش اندوخته است .


*استقلال با 20 برد 15 مساوی و14 باخت دوم است ،البته در آمار استقلال بازیهای پلی آف را محاسبه کرده ایم .اگر عملکرد استقلال را از مرحله گروهی محاسبه کنیم آنها با 46 بازی،18 برد ،14 مساوی و14 باخت در این عرصه حضور دارد .


*در بین 4 تیم اما تیم فوتبال استقلال خوزستان هیچ گاه در مسابقات مورد اشاره حضور نیافته است .


ذوب آهن با یک حضور در فینال بهترین نتیجه را ثبت کرده است واستقلال تا نیمه نهایی بالا آمده اما پرسپولیس در بهترین شرایط تنها به  دور دوم مسابقات صعود کرده است!

مطالب مرتبط