برزگر دانش و فناوری چهارشنبه 5 آبان 1395 - 18:43 کد خبر: 1177

خبر خوش برای هواداران بنز، E63 AMG در راه است

اگر یادتان باشد گفتیم که قرار است مرسدس‌بنز، به‌زودی E کلاس ۲۰۱۷ خود را معرفی کند. در این حین عکس‌های جاسوسی هم از این خودرو گرفته شده که پیش‌بینی می‌شود شباهت زیادی با چهره سدان خود دارد.

اگر یادتان باشد  گفتیم که قرار است مرسدس‌بنز، به‌زودی E کلاس ۲۰۱۷ خود را معرفی کند. در این حین عکس‌های جاسوسی هم از این خودرو گرفته شده که پیش‌بینی می‌شود شباهت زیادی با چهره سدان خود دارد.

حال مرسدس‌بنز اعلام کرده که نسخه‌های قدرتمند E63 و E63 S را هم برای نمایشگاه اتومبیل لس‌آنجلس ماه ‌آینده آماده کرده است.

در اصل این رسم مرسدس‌بنز است که همیشه در کلاس‌های خود، از مدل‌های تقویت شده هم رونمایی کند تا هواداران و مشتریان خود را با قدرت‌نمایی بیشتر، راضی کند. نسخه‌های E63 و E63 S با تغییرات مکانیکی مهمی همراه هستند.

E63 و E63 S، مجهز به پیشرانه ۴ لیتری ۸ سیلندر خورجینی توئین توربو هستند که به‌ترتیب توانایی تولید ۵۶۳ و ۶۰۴ اسب‌بخار قدرت را دارند. همچنین این دو مدل می‌توانند گشتاور عظیمی حدود ۷۵۰ و ۸۵۰ نیوتون.متر را در محدوده‌های ۲۵۰۰ و ۴۵۰۰ دور بر دقیقه حاصل کنند. این دو خودرو از یک جعبه‌دنده خودکار۹ سرعته دوکلاچه بهره‌ می‌برند. در مورد شتاب هم، مدل E63 استاندارد و E63 S به ترتیب حدود ۳٫۵ و ۳٫۳ ثانیه زمان لازم دارند که از حال سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسند.( یعنی از فراری کالیفرنیا هم سریع‌تر!).

این دو نسخه در اواسط ژانویه ۲۰۱۷ برای فروش آماده می‌شوند. در مورد قیمت هم، E63 S حدود ۷۵ هزار یورو (هزار یورو از M5 گران‌تر) و E63 S 83 هزار یورو به فروش خواهند رفت.

 

مطالب مرتبط