برزگر اخبار روز جمعه 12 آبان 1396 - 19:49 کد خبر: 5052

اردوغان علیه شهرداران ترکیه

اردوغان علیه شهرداران ترکیه

پس از استعفای شهرداران حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه از تعدادی از شهرهای این کشور از جمله استانبول و آنکارا، رئیس‌جمهور ترکیه از دیگر احزاب سیاسی خواست تا علیه شهردارانی که تردیدهایی در مورشان مطرح شده، وارد عمل شوند.

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه حریت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در حین بازگشت از باکو به خبرنگاران همراهش گفت: ما مسائل زیادی را درباره برخی شهرداری‌ها که با مشکلاتی مواجه هستند می‌شنویم. احزاب مربوطه باید اقدامات لازم را برای رسیدگی به مشکلات شهرداری‌ها انجام دهند. در غیر این صورت بازرسان وزارت کشور مجبور به مداخله خواهند شد.

وی افزود: تمامی شهرداری‌ها در حال حاضر تحت بررسی قرار دارند. اگر مسئله‌ای در جریان این تحقیقات مشخص شود، اقدامات لازم باید فورا اتخاذ شود.

شهرداران استانبول، آنکارا، بورسا، بالیکسیر، نیجده و دوزجه اخیرا از سمت‌های خود به خاطر دستور اردوغان استعفا دادند.

اردوغان تاکید کرده که این مسئله بخشی از آمادگی‌ها برای انتخابات بررسی شده مارس ۲۰۱۹ میلادی است.

اپوزیسیون ترکیه به شدت از اردوغان و حزب حاکم عدالت و توسعه به خاطر مجبور کردن شهرداران منتخب به استعفا و تهدیدهای گزارش‌شده علیه شهرداران مذکور همان طور که از سوی ادیب اوقور شهردار در حال کناره‌گیری بالیکسیر ادعا شده انتقاد کردند.

اردوغان گفته است: ما هیچ اطلاعاتی درباره اینکه این شهردار تهدید شده باشد، دریافت نکرده‌ایم. ما آن طور مردمی نیستیم که اگر چنین تهدیداتی علیه کسی مطرح شود، تنهایش بگذاریم.

مطالب مرتبط