برزگر دانش و فناوری یکشنبه 17 بهمن 1395 - 18:39 کد خبر: 3193

آیا قرار است BMW Z4 بازنشست شود؟

گر از علاقه‌مندان خودرویی باشید، احتمالا عکس‌های جاسوسی مدل جدید ب‌ام‌و Z5 را دیده‌اید؛ خودرویی رودستر با ویژگی‌های جدید که ممکن است جایگاه محصول حاضر این شرکت باواریایی یعنی Z4 را از این پس تصاحب کند. این عکس‌ها به این دلیل جاسوسی لقب دارند که تعدادی از عکاسان حرفه‌ای، خودروی نمونه و مورد ارزیابی کمپانی را به‌طور مخفی شکار می‌کنند.

اگر از علاقه‌مندان خودرویی باشید، احتمالا عکس‌های جاسوسی مدل جدید ب‌ام‌و Z5 را دیده‌اید؛ خودرویی رودستر با ویژگی‌های جدید که ممکن است جایگاه محصول حاضر این شرکت باواریایی یعنی Z4 را از این پس تصاحب کند. این عکس‌ها به این دلیل جاسوسی لقب دارند که تعدادی از عکاسان حرفه‌ای، خودروی نمونه و مورد ارزیابی کمپانی را به‌طور مخفی شکار می‌کنند.

معمولا این خودروها با برچسب‌های ویژه پوشیده می‌شوند که در صورت دیده‌ شدن و پخش تصاویر آن‌ها، اطلاعات حساسی از آن‌ها لو نرود.

همکاری تویوتا با ب‌ام‌و در تولید این محصول احتمالی، پیامی از تغییراتی در ساختار و استراتژی این کمپانی در زمینه‌ی طراحی و مهندسی Z5 می‌رساند. این بدین معنی است که اگر برنامه‌ی تولید مدل Z5 قطعی شود، می‌توان منتظر یک تحول کلی در نسل جدید کلاس رودستر این شرکت آلمانی بود.

از عناصر طراحی به کار رفته در Z5 می‌توان به در موتور کشیده و اسپرت، بدنه‌ای عضلانی و برجسته اشاره کرد. درمورد مشخصات کلی خودرو هنوز اطلاعات رسمی و موثقی در دست نیست اما احتمال می‌رود این محصول باواریایی در انواع مدل پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲ لیتری و ۶ سیلندر خطی ۳ لیتری به همراه جعبه‌دنده‌ها‌ی دستی و خودکار دوکلاچه به بازار عرضه شود. مرسدس بنز SLC و آئودی TT رودستر از رقبای اصلی وطنی Z5 هستند.

مطالب مرتبط